Friday Night Scores - WTOC-TV: Savannah, Beaufort, SC, News, Weather & Sports

High School Football

Friday Night Scores

John Moesch Leaps Over Tacklers John Moesch Leaps Over Tacklers
Savannah Christian Arrives at Pierce County Savannah Christian Arrives at Pierce County
Washaun Ealey Streaks for a TD Washaun Ealey Streaks for a TD
Hilton Head Prep Wins Playoff Game Hilton Head Prep Wins Playoff Game

GEORGIA SCORES:

Alexander 17, Woodland 10

Apalachee 41, Monroe Area 21

Athens Acad. 24, Social Circle 6

Athens Christian 13, Glascock Co. 0

Baldwin 31, Dutchtown 7

Banks Co. 28, Dawson Co. 21

Bleckley Co. 23, Tattnall Co. 6

Bowdon 21, Trion 0

Bremen 21, Gordon Lee 14

Brookstone 31, Schley Co. 14

Brookwood 45, Central Gwinnett 13

Bryan Co. 35, Claxton 13

Burke Co. 21, Richmond Hill 3

Calhoun 41, Dade Co. 14

Callaway 16, Crawford Co. 6

Camden Co. 42, Windsor Forest 0

Carrollton 35, Cartersville 24

Carver-Atlanta 23, Towers 6

Carver-Columbus 57, Jordan 12

Centennial 20, Chattahoochee 18

Central-Phenix City (Ala.) 41, Lee Co. 0

Chamblee 41, Riverwood 14

Chapel Hill 20, Osborne 6

Charlton Co. 27, Appling Co. 14

Chattooga 35, Adairsville 7

Chestatee 24, Lumpkin Co. 22

Creekview 30, Hillgrove 22

Dacula 20, Loganville 3

Dalton 48, Gordon Central 6

Darlington 33, Model 13

Dodge Co. 28, Toombs Co. 0

Dunwoody 6, Westminster 3

Early Co. 47, Albany 0

East Laurens 34, Vidalia 20

East Paulding 17, Sequoyah 14

Emanuel Co. Institute 51, Portal 14

Eufaula, Ala. 17, Americus-Sumter 14

Fayette Co. 41, McIntosh 3

Fellowship Christian 43, Our Lady of Mercy 18

Fitzgerald 43, Cook 6

Flowery Branch 42, Gainesville-Johnson 13

Gainesville 40, West Hall 14

Grayson 28, Shiloh 3

Greater Atlanta Christian 34, Decatur 7

Greene Co. 27, Washington-Wilkes 20

Habersham Central 41, Jackson Co. 10

Haralson Co. 28, Cedartown 17

Harrison 40, McEachern 6

Hephzibah 28, S. Effingham 27

Irwin Co. 18, Turner Co. 12

Jefferson 42, Commerce 7

Jefferson Co. 14, Laney 0

Kennesaw Mountain 40, Murray Co. 6

Lanier Co. 48, Atkinson Co. 20

Long Co. 34, Brantley Co. 28

Madison Co. 27, Winder-Barrow 6

Mary Persons 21, Spalding 14, OT

Mays 23, Marist 17, OT

McIntosh Co. Academy 21, Jeff Davis 7

McNair 39, Southside 6

Mill Creek 59, Duluth 0

Milton 16, Alpharetta 10

Morgan Co. 35, Putnam Co. 22

Mount de Sales 41, CFCA 0

Mt. Zion-Carroll 18, Towns Co. 7

Norcross 31, Collins Hill 21

North Cobb 28, Etowah 21

North Hall 73, East Hall 20

North Oconee 35, Union Co. 14

Northside-Warner Robins 22, Westside-Macon 12

Northwest Whitfield 34, Southeast Whitfield 17

Oconee Co. 31, Elbert Co. 13

Parkview 48, Meadowcreek 14

Peach Co. 57, Southwest 14

Peachtree Ridge 55, N. Forsyth 20

Pebblebrook 28, Cherokee 27

Pepperell 49, Armuchee 7

Ringgold 41, Lakeview-Ft. Oglethorpe 21

Riverdale 28, Forest Park 7

Rockmart 48, Temple 6

Rome 49, Ridgeland 21

Rutland 27, Marion Co. 21

Salem 28, Cedar Shoals 10

Sandy Creek 31, Cass 14

Savannah Christian 13, Pierce Co. 10

Savannah Country Day 42, Calvary Day 21

Sonoraville 26, LaFayette 15

South Gwinnett 23, Berkmar 16

Southeast Bulloch 14, Metter 13

Sprayberry 28, Kell 21

Starr's Mill 37, Northgate 0

Statesboro 14, Brunswick 10

Stephens Co. 20, Hart Co. 7

Swainsboro 31, Screven Co. 7

Thomson 19, Cross Creek 7

Tucker 63, North Springs 0

Twiggs Co. 12, Lincoln Co. 7

Villa Rica 21, Central-Carroll 6

Walker 27, Avondale 20

Walton 45, Lassiter 14

Ware Co. 42, Richmond Acad. 7

Warner Robins 45, Colquitt Co. 7

Warren Co. 31, Wilkinson Co. 24

Westover 31, Crisp Co. 20

Wheeler 28, Pope 25

White Co. 23, Gilmer 20

Woodstock 31, Marietta 7

Worth Co. 22, Dougherty 7

GISA

Windsor Acad. 28, Bulloch Acad. 20

Piedmont 41, Heritage 7

George Walton 28, John Milledge 14

Southwest Georgia Acad. 32, Valwood 27

Flint River Acad. 42, Dawson Street 6

Brentwood 48, Westminster Christian 10

Westfield 24, Southland 7

FPD 34, Sherwood 20

SOUTH CAROLINA SCORES:

Beaufort 21, West Ashley 19

Berkeley 45, Orangeburg-Wilkinson 0

Clover 29, York Comprehensive 8

Conway 21, Dutch Fork 6

Dorman 21, South Pointe 14

Fort Dorchester 41, Battery Creek 7

Fort Mill 23, Lancaster 14

Gaffney 14, Spartanburg 7

Goose Creek 55, James Island 0

Greenwood 14, Laurens 12

Hartsville 40, Sumter 28

James F. Byrnes 62, Boiling Springs 0

Lexington 37, White Knoll 10

Mauldin 28, Hillcrest 16

North Augusta 23, Irmo 20

Northwestern 28, Rock Hill 10

Richland Northeast 28, Spring Valley 22

Ridge View 20, Lower Richland 7

South Aiken 42, Aiken 17

Stratford 29, Wando 14

Summerville 56, Colleton County 21

West Florence 28, South Florence 0

Westside 21, T L Hanna 7

Wren 51, Easley 7

Upper State Class AAA - First Round

Blue Ridge 7, Lugoff-Elgin 0

Chester 50, Seneca 0

Clinton 39, Berea 14

D.W. Daniel 35, Camden 10

Fairfield Central 34, Wade Hampton (G) 13

Greenville 33, A. C. Flora 8

Riverside 37, Pickens 22

Union County 35, Belton-Honea Path 7

Lower State Class AAA - First Round

Airport 68, R.B. Stall 14

Chapin 41, Hilton Head 21

Crestwood 35, Carolina Forest 14

Marlboro County 42, North Myrtle Beach 17

Myrtle Beach 28, Lake City 21

Strom Thurmond 49, North Charleston 14

Timberland 35, Midland Valley 20

Wilson 33, Socastee 21

Upper State Class AA - First Round

Abbeville 44, Broome 21

Batesburg-Leesville 35, W. J. Keenan 12

Chapman 42, West Oak 0

Chesnee 32, Pendleton 17

Columbia 36, Ninety Six 16

Newberry 23, Gilbert 19

Pelion 34, Mid-Carolina 14

Woodruff 37, Palmetto 21

Lower State Class AA - First Round

Central 40, Waccamaw 0

Cheraw 41, Kingstree 0

Dillon 48, Andrew Jackson 6

Edisto 23, Bishop England 21

Hanahan 45, Woodland 12

Manning 28, Barnwell 0

Marion 36, Buford 22

Silver Bluff 41, Andrews 20

Upper State Class A Division l - First Round

Allendale-Fairfax 38, Calhoun County 30

Bamberg-Ehrhardt 37, North Central 14

Chesterfield 35, Lewisville 6

Ware Shoals 33, Landrum 7

Upper State Class A Division 2 - First Round

Great Falls 41, Dixie 7

McBee 14, Christ Church Episcopal 12

Ridge Spring-Monetta 33, McCormick 0

Whitmire 44, North 8

Lower State Class A Division l - First Round

Carvers Bay 42, Green Sea Floyds 0

Hemingway 53, Baptist Hill 20

Lamar 48, C. E. Murray 6

Scott's Branch 28, East Clarendon 8

Lower State Class A Division 2 - First Round

Blackville-Hilda 34, Military Magnet Academy 8

Cross 19, Hannah-Pamplico 3

Lake View 61, Denmark-Olar 19

Williston-Elko 27, Timmonsville 6

SCISA Class AAA - First Round

Hammond 14, Porter-Gaud 7

Heathwood Hall 45, Orangeburg Prep 20

Wilson Hall 33, Ben Lippen 6

SCISA Class AA - First Round

Hilton Head Christian Academy 33, Calhoun Academy 14

Hilton Head Prep 41, Pee Dee Academy 14

Northwood Academy 24, Thomas Heyward Academy 21

Thomas Sumter Academy 22, First Baptist 14

SCISA Class A - First Round

Charleston Collegiate 36, Byrnes School 21

Colleton Prep 40, Dillon Christian 0

W. Wyman King Academy 49, Carolina Academy 12

SCISA Class Eight Man - First Round

Andrew Jackson 36, Bowman Academy 34

Laurens Academy 49, King's Academy 29

Patrick Henry Academy 65, Holly Hill Academy 14

Powered by Frankly